Hlavní strana

Kamenný obchod

Facebook

DSC 0194Největší ryba, chycená na 2x24mm Chilli losos, z nedávné výpravy na svazové jezero do Francie. Záběrů málo. Denně uřezané šňůry od rekreantů na jachtách, nebo zamotané šňůry do nástrah od vláčejících rybářů. Ale i přesto jsem si to užil a už teď se těším, až se tam jednou zase vrátím. Ať se dílo daří.

 

 

 

 

DSCN1524xNa Velikonoce jsme se rozhodli s kamarádem, že zkusíme utéct za hranice, a užít si trošku klidu u vody v „divoké přírodě“. Což se dokonale podařilo. Výsledek byl nad očekávání. Ač váha ryb není pro mě podstatným ukazatelem, tentokrát jsme vážili. Váha ryb se pohybovala v rozmezí od 7 do 10kg. Top ryba ukázala 81cm a 10,10kg. Celkem se podařilo dostat na břeh za dvě noci 8ks těchto krásných a divokých a bojovných lysců. Byla to docela jízda, a neskutečná radost.

 

 

 

 

1Po dvou letech plánování a domlouvání to konečně vyšlo, a já mohl vyrazit v půlce září na moji první týdenní výpravu na svazové jezero do Francie. Kamarád zde již rybařil, a tak nebyl žádný problém se zakoupením povolenky a vcelku rychle jsme se dostali k vodě.

Celé jezero bylo, až na pár vláčkařů s loděmi, prázdné, a my si tak mohli bez problému vybrat lovné místo, kterých zde není mnoho. I když při pohledu na velice rozlehlé jezero s několika zátokami bych čekal opak. Místo jsme si vybrali na centrální části, kde jsme mohli pruty rozmístit do různých hloubek a vzdáleností. Poslední prut jsem zavážel až pozdě za tmy a už jsem netrpělivě čekal na první záběr. Hlavou se mi honily myšlenky typu, jestli nepojedeme domů bez záběru, či kolik a jestli vůbec nějaké kapry vytáhneme ...

 

 

1 Pozdrav z jarní výpravy do Francie. Byla to naše první výprava na francouzské kapry, a musím ač nerad říci, že to bylo ,,jen" o tomto kaprovi.  Zakotvili jsme na vytipovaném místě, které nám mělo přinést nějaké úspěchy, ale za tu dobu nic. Takže jsme se přesunuli jinam.Byl to boj, na jezeře bylo totiž více vody, a tak pruty jsme museli mít daleko  ve vodě. Parťák Dub měl záběr hned první den, ale byla to asi 120 cm štika chycená na kuličku Banana fish. Druhý den se za námi stavili naši teamový kolegové, kteří pokračovali dále na jih. Další dny byl klid, až asi šestý den večer přišel záběr. Nebyl nijak razantní, ale byl. Ten večer byla mlha, a já musel za rybou na vodu. Byl to velký boj, v mlze na člunu a ryba v travách. Po asi 20 min. zdolávání skončil v síti podběráku. Byl to můj první a na této výpravě poslední francouzský kapr. Který vážil 19.8 kg a měřil 98 cm.Chycen na Bloody craba. Výprava trvala 10 dní čistého pobytu u vody. Musím říci, že to bylo krásných 10 dní, protože bylo krásné jarní počasí, ptáci zpívali jak o život a vše živé kolem nás se probouzelo ze zimního spánku. Snad se další výprava, co se týče úlovků, povede.

PETRŮV ZDAR

DSC 0010Tak jsem konečně podnikl svoji první výpravu do Francie, kde jsem pochytal krásné ryby. Než dám do kupy fotky a zprávu, tak zatím posílám aspoň svého prvního francouzského kapra, který zabral hned první noc na 2x24mm Chilli losos.