Hlavní strana

Facebook

4   Jako každý pátek tak i tento, se těsně před odjezdem k vodě rozhoduji, kde zakotvím se svým rybářským vercajkem, nejlepším to kamarádem :o) Volba padá na jednu vodu, kde jsou ve tření bílé ryby, které se pohybují blízko rákosí. Hned při pohledu na zaláskované cejny mě blesklo hlavou, že mlsný kapři si tuto příležitost nenechají ujít a nepohrdnou výživnými jikrami.

   Čas je drahej, nelením a obratem se vydávám zpět k autu. Nakládám  veškerou výbavu a rychle na místo činu. Místo je od auta vzdáleno více jak kilometr. Tíhu vybavení však nevnímám, přemýšlím jen nad kapry. Čas neztrácím a snažím se co nejdříve nahodit. Jeden prut mám nahozený kousek od rákosí, a druhý nahazuji asi 100 metrů na volnou plochu.

  Jako každý pátek tak i tento, se těsně před odjezdem k vodě rozhoduji, kde zakotvím se svým rybářským vercajkem, nejlepším to kamarádem :o) Volba padá na jednu vodu, kde jsou ve tření bílé ryby, které se pohybují blízko rákosí. Hned při pohledu na zaláskované cejny mě blesklo hlavou, že mlsný kapři si tuto příležitost nenechají ujít a nepohrdnou výživnými jikrami.

    Čas je drahej, nelením a obratem se vydávám zpět k autu. Nakládám  veškerou výbavu a rychle na místo činu. Místo je od auta vzdáleno více jak kilometr. Tíhu vybavení však nevnímám, přemýšlím jen nad kapry. Čas neztrácím a snažím se co nejdříve nahodit. Jeden prut mám nahozený kousek od rákosí, a druhý nahazuji asi 100 metrů na volnou plochu. Ke každému prutu nakobruju kilo boilie 20 mm bloodyho. Netrvá dlouho a od rákosí přichází razantní záběr. Okamžitě se vrhám po prutu a vidím jak vlasec mizí v rákosí. Rychle navlékám pohozené prsačky. Za ty roky už v tom mám nějakou praxi, takže mi to zabere jen pár vteřin. Poklusem naběhnu před rákosí a snažím se rybu dostat ven. Kapr se snaží zbavit návazce a omotává se o jeden rákos za druhým. Naštěstí vše dopadlo dobře a v podběráku je první krásný kapr. Přihazuji pár kuliček a měním návazec za nový. Záběru bylo požehnaně a tak se mi za celý víkend podařilo dostat na břeh přes 30 kaprů z toho 2 nad 10 kg. Jak se říká, byl jsem ve správnou dobu, na správném místě, se správnou nástrahou :-) Všechny ryby jsem chytil na 20mm bloodyho s obalovačkou.
Těším se až se sem zase příští rok podívám v době cejnového láskování ...    

Za Bejsfish team Vdolek

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7