Hlavní strana

Facebook

Rybářské soustředění kroužku Lipánků a Okounků na rybníku Brodský 2016


Na letošní soustředění se nám v předstihu přihlásilo celkem 16 dětí. Abychom se jim mohli věnovat co nejvíce individuálně, rozhodli jsme se, že si děti rozdělíme do dvou skupin a neuspořádáme soustředění jedno, ale hned dvě, která na sebe budou bezprostředně navazovat. To pro nás, vedoucí, znamenalo nahlásit v zaměstnání týden dovolené a připravit vše na dvojnásobně dlouhý pobyt, než v letech minulých. Vše probíhalo dobře, předpověď počasí byla slibná, a jelikož jsme byli všichni vedoucí vlastně jedna rodina a komunikace tak nikde nevázla, byli jsme ve středu 4. května odpoledne připraveni na příjezd prvního turnusu dětí.
    Na „Broďáku“ jsme měli tradičně vyhrazenou část revíru, zajištěné ubytování v krásně zrekonstruovaných chatkách, dřevo na oheň, teplou sprchu a chutné jídlo 3x denně. Prostě kompletní servis, který nám dovolovat věnovat se dětem při rybolovu opravdu naplno. K tomu nám opět jak materiálně svými produkty, tak zkušenostmi pomohli kluci z firmy Bejs fish, za což jim patří velký dík. K tomu všemu se přidalo neskutečně vydařené počasí. Troufám si říci, že lepší už to být opravdu nemohlo. Celou dobu pobytu obou turnusů, mimo prvního dne, ani nekáplo, teplota se držela nad 20° C a hlavně od druhého dne foukal teplý vítr od prohřátých mělčin u přítoku revíru přímo na nás. Tento vítr za celých 5 dní nezměnil ani teplotu, ani směr a dokonce postupně zesilovat. Někdy to snad bylo až trochu nepříjemné, ztěžovalo to nahazování, ale na počtech záběrů to bylo neskutečně znát. Od druhého dne byl každý další lov lepší a lepší. Nevím, kolik děti nalovili dohromady ryb, ale byla jich spousta. Prakticky všichni si chytli rybu nad 8 kg, spousty línů od 45 do 52 cm, několik jeseterů od 105 do 128 cm a dokonce jednoho kapra rovných 100 cm.
    Myslím, že takovýto týden zde již nikdy nezažijeme. Měli jsme obrovské štěstí, že se sešlo tolik pozitivních faktorů právě v tento termín a měli bychom si toho náležitě vážit. Sami jsme totiž na tomto revíru zažili nejedny závody, kdy celé startovní pole ulovilo doslova pár ryb. Na závěr musím poděkovat panu a paní Hrstkovým za to, jak se o nás starali, a doufám, že se nám podaří toto soustředění uskutečnit i v následujícím roce.
Fotografie z našeho soustředění si můžete prohlédnout na tomto odkazu: http://paprika88.rajce.idnes.cz/Brodak_2016/

Tomáš Kupka
Vedoucí rybářských kroužků lipánci a Okounci
MO ČRS Nové Město nad Metují

  • DSC03669
  • DSCN5427
  • DSCN5429
  • DSCN5431
  • DSCN5432
  • DSCN5433
  • DSCN5450
  • DSCN5452