Hlavní strana

Facebook

8     Crrrrr, crrr, co se ten budík zbláznil? Budit mě v 3:30 uprostřed napínavého snu? Uf, naštěstí nemusím do práce, jedu přeci na závody na Ploužnici. Pln očekávání se nemusím přemlouvat a hned vstanu. Kuba přijíždí na čas a už ve 4:30 vyjíždíme vstříc nepříznivému počasí. Rybník nacházíme bez větších komplikací. Prohodíme pár slov s kolegy, a protože máme ještě spoustu času, jdeme prozkoumat pro nás neznámou vodu.

     Po příjezdu pořadatelů, kteří nás seznámí s pravidly. Přichází řada na losování. Za doprovodu dešťových kapek jdu losovat jako první. Vytahuji ve vajíčku skrytý los. Co tam asi bude? Kéž by tam bylo … a je to číslo 3, je to vtip? Ne není, máme stejné místo jako kluci před 14 dny. K místu mám trochu nedůvěru, kluci sice postoupili, ale jak se říká ,,O prsa“. Nicméně máme eso v rukávě, kluci se s námi férově podělili o nabyté zkušenosti a tak máme něco k dobru. Výstřel oznamuje začátek závodu a my i přes získané informace mapujeme terén. Usazujeme tyčovou bójku, lehce krmíme a zavážíme montáže. Asi hodinu po startu máme konečně vše hotové a nezbývá nám nic jiné ho než vybalovat a čekat na záběr. 7Připravujeme gril, když najednou pí pí pííííííí. Beru prut a začínám zdolávat, ryba vzdoruje a u břehu nám ukazuje svoji sílu, amur kolem 70cm si několikrát bere metry vlasce, ale po chvíli ztrácí síly a nechává
se navést do podběráku. Slibný začátek, hezký začátek. Do večera se nám daří ulovit ještě další dva bodované kapříky a jeden velký se Kubovi po vyčerpávajícím boji vypíná kousek před podběrákem. I přes to jdeme spát s blahým pocitem úspěchu. V noci nás budí Kubův příposlech. Kuba nelení a za chvíli se v podběráku mrská pěkný šupináč. Moc dlouho si nepoležíme a Kuba má opět záběr, další bodovaný šupináč. Do rána už toho moc nenaspíme, jelikož Kubovi koule objevili nenasytní kapříci, kteří zřejmě zjistili, že je velká sranda nechat se vozit na vlasci a tak nás budili každou půlhodinu až do rána.
                         
2. den - noc
Zatím co si Kuba v noci pěkně zachytal, tak já jsem neměl ani záběr. Nevím proč, ale kaprům se v noci v mém úseku prostě nelíbilo. Naštěstí to netrvá dlouho a od mého stojanu je opět slyšet ten slastný zvuk píppííííp. Že by mi štěstí přinesl Karel, který se za námi přišel podívat ze sousedního týmu? To se asi nedozvíme, nicméně po urputném boji, který trval snad 20min leží na podložce pěkný sedmikilový lysec. Po tomto kapříkovi se nám dlouho nedaří ulovit bodovanou rybu. Několik nám jich padá a sem tam povozíme malého dorostence. Abychom se nenudily, tak fotíme ryby sousednímu Ladies teamu, kterému se daří kuriózní kousek v podobě štiky 80cm ulovené na panáčka:o) Karlovi který sedí na pravo od nás fotíme krásného 13-ti kilového šupináče. Nám však záběr od bodované ryby stále nepřichází. Věříme, že v noci si to kapři rozmyslí a opět se nějaký větší splete. Ne, nespletl se ani jeden.


3. den
Ráno kolem šesté nás budí Kubův příposlech. Kuba zvednutím prutu, hlásí kontakt s rybou, a že jde o bodovanou rybu. Kuba se sice ještě pořádně neprobudil, ale i tak navádí rybu zkušeně do podběráku. Ju je tam a můžeme si plácnout. Přeci jen 20 hodin bez bodované ryby je trošku na nervy. Do konce závodu máme ještě pár záběrů od menších kaprů a mě se daří větší rybu uříznout o bójku. Výstřel a závod je u konce. Máme na kontě 7 bodovaných ryb, na první místo to sice není, ale vypadá to slibně. Taky že jo, postupujeme ze čtvrtého místa. Paráda, už se moc těšíme na podzimní finále.

Text: Ondra
Foto: Ondra & Kuba

pořadí

Název týmu

Kg

1

CT Mikbaits II.

102,68

2

CT Nikl team

83,06

3

CT Kapr & Kapří Svět

45,26

4

Bejsfish II. (Ondra, Kuba)

43,67

5

CT C + L

41,80

     

6

CT Ritchi II

30,14

7

CT Hippos - postup na divokou kartu, určenou losem

28,63

8

CT Kovadlina I.

19,56

9 - 12

CT Benešov n. Ploučnicí

15,06

9 - 12

CT Leadies Team Akvarius

14,34

9 - 12

CT Z + P

7,20

9 - 12

CT Akvarius

4,78

     

-

nejtěžší ryba

 

-

celkem

435,46 kg

-

množství bodovaných ryb

69 ks

-

průměr bodované ryby

6,3 kg

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9